Napsali o nás

Truhlář semilský

Pravý domácí časopis (07/2014)

Když se u nás jednou objevil tmavovlasý chlapík a naše děti běžely návštěvu okouknout, já jen zpovzdálí sledovala, jak mladý muž jednomu po druhém podává ruku a říká: „Ahoj, já jsem Marek, a jak se jmenuješ ty?“ Bylo vybráno. Můj muž si ještě toho dne uložil do telefonu vizitku „MAREK VODIČKA – truhlář semilský“.

Dnes už zdobí naši chalupu jasanová okna. Pohled na ně mi dělá obrovskou radost, a když pootočím vyřezávanou třešňovou kličkou, je to meditace.

Celý článek

Od tatínka pro miminko

Pravý domácí časopis (01/2015)

Narodilo se Vám nebo Vašim přátelům v nedávné době děťátko? Nebo na jeho příchod netrpělivě čekáte a už jste rozhodnuti, že byste mu raději místo umělého dudlíku chtěli dát něco „opravdovějšího“?

Co takhle vyrobit hmatku – kousátko ze dřeva? Stačí Vám obyčejný nožík a kousek měkkého dřeva, může být i suchá větev z lesa. Řezbářským nožíkem to půjde nejlépe, jestliže ho však nemáte, nenechte se odradit...

Celý článek

Kliky, které mají duši

Receptář hobby/řemeslo (05/2014)

Marek Vodička (38 let) z Nové Vs nad Popelkou v Podkrkonoší sám sebe v nadsázce nazývá klikařem a to dvojnásobným: vyrábí originální dřevěné kliky, což považuje svou životní „kliku“.

Zásadní rozhodnutí padlo před přibližně třemi lety, když s manželkou čekali druhé dítě...

Celý článek

Umění začít jinak

Reader's digest (04/2014)

Bývalý učitel přijal výpověď z práce, kterou miloval, a objevil tak, že je povoláním klikař.

„Každá z mých klik je jiná, každá má svůj jedinečný...“

Celý článek